Vojna a mier

Jeden srandovný ujo, ktorý sa volá Woody Allen, raz povedal "Skončil som kurz rýchločítania a dokázal som prečítať Vojnu a mier za dvadsať minút. Je to o Rusku."
Tak takto to nerobte kamaráti :)
Aj detičky aj rodičia by mali čítať pomaly a užívať si každú stránku z knižky. Príďte sa pozrieť ku mne, mám kopec pekných, zábavných, napínavých aj poučných kníh.

 

Jednou z mojich najobľúbenejších kníh, ktorú mám v obchode, je Špinuška od Annie M. G. Schmidt, ktorá je najznámejšou holandskou spisovateľkou pre deti. Annie sa za svojho života považovala za skutočnú kráľovnú krajiny, niet hádam ani jediného Holanďana, ktorý by nevedel zarecitovať aspoň pár veršov z jej diela. Keď jej v roku 1988 Astrid Lindgrenová odovzdávala cenu H. Ch. Andersena, zvolala: "Annie, I love you so much, where have you been all my life?" (Annie, tak vás mám rada, kde ste doteraz boli?)

Spolu s jej dvornou ilustrátorkou Fiep Westendorp sa vynikajúco dopĺňajú.

A kto je to tá Špinuška? Najšpinavejšie dievčatko na svete. Jej samej to až tak neprekáža, zato veľmi dobre vie, čo si želá mamička: aby sa jej aspoň raz v živote podarilo zostať čistou. Spolu so svojím psíkom sa naozaj snaží, ale vždy jej to čosi prekazí. Vôbec nemôže za to, že raz sa jej na hlavu vyleje vedro farby, inokedy ostrieka celú izbu paradajkovou polievkou či zaplaví polovicu mesta penou, keď sa pokúša očistiť od špiny. Ja ju mám teda veľmi rád. Tak dobre sme sa všetci už dávno nepobavili ako pri čítaní knižky o tomto smoliarskom dievčatku. Ja osobne mám najradšej ten príbeh s nanukmi, ale viac vám neprezradím :) Knihu vydalo super vydavateľstvo Verbarium a kludne si po ňu ku mne príďte na Grosslingovu, budem sa na vás tešiť.

Váš Pán Medvedík

 

 

 

Tags: