keep calm and love art

Umenie mám rád, hlavne to, ktoré je určené deťom. Tí, ktorí ste ma už navštívili v mojom obchode viete, že je plný pekného slovenského aj zahraničného dizajnu. Jednu šikovnú výtvarníčku by som Vám teraz rád predstavil. Toto milé drobné žieňa sa volá Helen Dardik a žije v Kanade. Narodila sa na pobreží Čierneho mora v Odese. Je to veľká svetobežníčka, žila na Sibíri, študovala umenie v Izraeli a nakoniec sa usadila v Kanade kde pracuje ako grafička a ilustrátorka. Má tri dievčatká, ktoré sú jej najväčšou inšpiráciou. Mám od nej zopár krásnych vecí a dúfam, že sa zapáčia aj Vám.

 

 

Matrioška. Všetci určite viete o čom hovorím. Keď ujo Zviozdočkin pred 120timi rokmi vystružlikal prvú Matriošku ani netušil čo tým spôsobí. Táto kultová ruská hračka je inšpiráciou pre mnohých umelcov a nečudo, že sa príležitosti chopila aj Helen Dardik. 

Krásne princezné, ktoré sú z čínskeho tvrdého dreva a sú ručne maľované. Každá z piatich bábik predstavuje princeznú z iného kúta sveta. Pozrieť si ich môžete tu. Ani tieto zvieratká nie sú na zahodenie. Hold, keď sa toho chytí šikovná umelecká ruka, vždy to stojí za to :). 

 

 

Helen navrhla kopec krásnych hračiek ale aj doplnkov do detskej izby, ako napríklad tento parádny rastový meter. Aby ste mali stále na očiach ako vám z malého roztomilého 60 centimetrového človiečika vyrastal  papulnatý medium človek a nakoniec dorástol do podoby samostatného nadrzlého takmer veľkého človeka. Kuk :) Ale naše detičky predsa ľúbime aj keď sú občas drzé, tvrdohlavé a povedia aj veci, ktoré nechcú. Deti sú predsa tiež umeleckým dielom, ktorého autormi sme my. A výchova je tiež vlastne umelecký projekt...

 

 

No a keď všetko ide podľa plánu a výchova detí sa podarí, možno si na Vás v škole v prírode spomenú a pošlú Vám pohľadnicu. A možno aj nie:)

 

 

Tak sa na Vás teším kamaráti u mňa v obchodíku a nezabúdajte, že v týchto teplách je jednou z najdôležitejších vecí pitný režim. Vedia to aj havinovia  a líšky .

 

 

PAC. Váš Pán Medvedík

 

Galéria: