Blog

od zeleného smaragdu po UV filter

Predstavte si kamaráti, že už rímsky panovník Nero sa chránil pred slnkom a svoje obľúbené gladiátorské zápasy sledoval cez zelený smaragd. Prvé slnečné okuliare vznikli už v 12. storočí. Eskimáci začali používať "snežné okuliare" . Bol to kúsok kosti s vyrezanou štrbinou uprostred ako ochrana pred slnkom.

V Číne zase napríklad používali slnečné okuliare sudcovia s cieľom neodhaliť ich mimiku pred zločincami. Niektoré deti si tento čínsky princíp osvojili a okuliare používajú okrem iného aj na zmätenie rodiča...

wood and roll

Rozhodol som sa Vám postupne predstavovať šikovných a kreatívnych ľudí, s ktorými spolupracujem a ktorých mám rád. Davida som spoznal len nedávno a veľmi som si ho obľúbil. Pracuje s drevom, ktoré sa stalo základným "médiom" jeho tvorby. Tak enjoy prvý diel dizajnérskeho samopredstavovania :)

 

 

 

keep calm and love art

Umenie mám rád, hlavne to, ktoré je určené deťom. Tí, ktorí ste ma už navštívili v mojom obchode viete, že je plný pekného slovenského aj zahraničného dizajnu. Jednu šikovnú výtvarníčku by som Vám teraz rád predstavil. Toto milé drobné žieňa sa volá Helen Dardik a žije v Kanade. Narodila sa na pobreží Čierneho mora v Odese. Je to veľká svetobežníčka, žila na Sibíri, študovala umenie v Izraeli a nakoniec sa usadila v Kanade kde pracuje ako grafička a ilustrátorka. Má tri dievčatká, ktoré sú jej najväčšou inšpiráciou. Mám od nej zopár krásnych vecí a dúfam, že sa zapáčia aj Vám.

Prosím ťa už spi...

Bábätká sú niekedy trošku, hm ako to povedať, malí teroristi. Len by sa pohupovali na rukách alebo natriasali v kočíku. Viem o čom hovorím, sám som svoje bábätko volal Ulrike Meinhof, keď som do polnoci skackal na fitlopte. No a pointa je, že mám riešenie!
Ono je to vlastne preto, lebo bábätká sú už z maminho bruška zvyknuté na tento vertikálny pohyb. Textilná kolíska HOJDAVAK využíva tento pohyb na utíšenie a uspatie. Aj keď mamičkine ruky nič na svete nenahradí, vďaka Hojdavaku relaxuje bábätko a tým pádom aj mamička. Príďte sa naň pozrieť a vyskúšať. PAC